Неділя, 16.06.2019, 01:28
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Гаряча лінія
Меню сайту
Друк сторінки

Історія ліцею

 

Історія - скарбниця наших діянь,  свідок минулого, приклад

 і повчання для  сьогодення, застереження для майбутнього     

 М. Сервантес

  Решетилівщина – хліборобський край зі славною  історією, народними традиціями, самобутніми талантами, працьовитими людьми. Протягом багатьох років  здобутки Решетилівки, її слава й авторитет творилися у щоденній наполегливій праці цілих поколінь. Саме завдяки їх відданості, інтелекту, безмежній любові до рідної землі селище впевнено рухалося вперед, розбудовувалося, оновлювалося.
  Історія Решетилівського професійного аграрного ліцею сягає у 80-і роки ХХ століття, коли наш край досяг свого найбільшого підйому, коли сільське господарство особливо потребувало механізаторських кадрів.  Це був період великого будівництва, очоленого керівником району І.Г.Боровенським. Тоді і було збудоване СПТУ - 52 господарським способом за 100 днів. Тоді і було збудоване СПТУ - 52 господарським способом за 100 днів.
   Відкриття навчального закладу відбулося 31 грудня 1985 року. Перший набір учнів становив 35 учнів з 8-ми місячним терміном навчання та 40  – з 2-х річним терміном навчання за професією  «Тракторист-машиніст».     
              

З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями «Тракторист-машиніст широкого профілю» та «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».

З 1989 року розпочалась підготовка робітничих кадрів з професії «Електрозварник» та «Кухар»;

з 1992 року – «Майстер-плодоовочівник»; 

з 1997 року – «Пекар», «Продавець продовольчих товарів»; 

з 2003 року – «Оператор комп’ютерного набору».

З 3 листопада 2003 року  згідно наказу Міністерства освіти і науки №713 Решетилівське ПТУ – 52 реорганізовано у Решетилівський професійний аграрний  ліцей.

З 29 жовтня 2009 року згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №1290 р. Решетилівському професійному аграрному ліцею присвоєно ім'я Почесного громадянина Решетилівщини Івана Григоровича Боровенського. 

29 грудня 2014 року в навчальному закладі відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському, ім’я якого носить наш ліцей.

З 1986 року  керівником навчального закладу протягом 27 років був «викладач-методист», «Відмінник освіти України»   Волошин Г. В., який за вагомий внесок в розвиток ПТО нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренко».     

З вересня 2013 року ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського» очолила член педагогічного колективу, «викладач-методист», «Відмінник освіти України»,  творчий та цілеспрямований керівник -  Спільна Ніла Петрівна.

У 2018 році відповідно до наказу МОН України та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки на базі ліцею створено Центр професійної (професійно-технічної) освіти шляхом оптимізації та приєднання ПТУ №49

    За  період діяльності ліцею підготовлено і випущено понад 6000 висококваліфікованих робітничих кадрів для підприємств Полтавщини.
Ліцей має в своєму розпорядженні навчальні корпуси, їдальню, два гуртожитки, навчальний полігон, майданчик для зберігання техніки, автодром,відкриті спортивні майданчики, футбольне поле із штучним покриттям.

 У власності - котельня, водонапірна вежа, насосна станція, очисні споруди, виробнича база та земельна ділянка розміром 41 га орної землі, де учні, під час виробничого навчання, мають можливість вивчати сучасні технології обробітку ґрунту родючих полтавських чорноземів та вирощувати зернові та овочеві культури.

 
         
  
У ліцеї працює високопрофесійний педагогічний колектив, серед яких «викладачі-методисти», «старші викладачі», «майстри виробничого навчання І та ІІ категорії» та   нагороджені  Знаком «Відмінник освіти», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки України.

  Сьогодні – ДНЗ "Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського" - це заклад нового типу, який згідно з рішенням Державної акредитаційної  комісії атестований та проліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані. Ліцей має потужну матеріально-технічну базу, яка постійно оновлюється. Навчання здійснюється на рівні вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти, освітньо-кваліфікаційних характеристик з  професій, згідно яких регламентуються необхідні знання та вміння учнів на відповідні робітничі розряди.