П`ятниця, 18.01.2019, 18:39
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Гаряча лінія
Меню сайту
Друк сторінки

Історія ліцею

 

Історія - скарбниця наших діянь,  свідок минулого, приклад

 і повчання для  сьогодення, застереження для майбутнього     

 М. Сервантес

  Решетилівщина – хліборобський край зі славною  історією, народними традиціями, самобутніми талантами, працьовитими людьми. Протягом багатьох років  здобутки Решетилівки, її слава й авторитет творилися у щоденній наполегливій праці цілих поколінь. Саме завдяки їх відданості, інтелекту, безмежній любові до рідної землі селище впевнено рухалося вперед, розбудовувалося, оновлювалося.
  Історія Решетилівського професійного аграрного ліцею сягає у 80-і роки ХХ століття, коли наш край досяг свого найбільшого підйому, коли сільське господарство особливо потребувало механізаторських кадрів.  Це був період великого будівництва, очоленого керівником району І.Г.Боровенським. Тоді і було збудоване СПТУ - 52 господарським способом за 100 днів. Тоді і було збудоване СПТУ - 52 господарським способом за 100 днів.
   Відкриття навчального закладу відбулося 31 грудня 1985 року. Перший набір учнів становив 35 учнів з 8-ми місячним терміном навчання та 40  – з 2-х річним терміном навчання за професією  «Тракторист-машиніст».     
              

З 1987 року розпочалась підготовка учнів за професіями «Тракторист-машиніст широкого профілю» та «Лаборант хіміко-бактеріологічного аналізу».

З 1989 року розпочалась підготовка робітничих кадрів з професії «Електрозварник» та «Кухар»;

з 1992 року – «Майстер-плодоовочівник»; 

з 1997 року – «Пекар», «Продавець продовольчих товарів»; 

з 2003 року – «Оператор комп’ютерного набору».

З 3 листопада 2003 року  згідно наказу Міністерства освіти і науки №713 Решетилівське ПТУ – 52 реорганізовано у Решетилівський професійний аграрний  ліцей.

З 29 жовтня 2009 року згідно розпорядження Кабінету Міністрів України №1290 р. Решетилівському професійному аграрному ліцею присвоєно ім'я Почесного громадянина Решетилівщини Івана Григоровича Боровенського. 

29 грудня 2014 року в навчальному закладі відкрито меморіальну дошку Почесному громадянину Решетилівщини Івану Григоровичу Боровенському, ім’я якого носить наш ліцей.

З 1986 року  керівником навчального закладу протягом 27 років був «викладач-методист», «Відмінник освіти України»   Волошин Г. В., який за вагомий внесок в розвиток ПТО нагороджений нагрудним знаком «А.С.Макаренко».     

З вересня 2013 року ДНЗ «Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського» очолила член педагогічного колективу, «викладач-методист», «Відмінник освіти України»,  творчий та цілеспрямований керівник -  Спільна Ніла Петрівна.

    За тридцятирічний період діяльності навчального закладу підготовлено і випущено понад 5660 висококваліфікованих робітничих кадрів для підприємств Полтавщини.
  Ліцей у своєму розпорядженні має навчально-адміністративний корпус, 2 гуртожитки, їдальню, кафетерій, сучасний спортивний комплекс, котельню, навчальний полігон, навчальне господарство площею 42 га. У розпорядженні учнів 10 кабінетів профтехциклу, 9 лабораторій, 2 навчально-виробничі майстерні, 7 кабінетів загальноосвітнього циклу, комп’ютерний кабінет, трактори, автомобілі, комбайни та інша сільськогосподарська техніка та обладнання.
         
  
  У ліцеї працює високопрофесійний педагогічний колектив, серед яких «викладачі-методисти», «старші викладачі», «майстри виробничого навчання І та ІІ категорії» та   нагороджені  Знаком «Відмінник освіти», Нагрудним знаком «А.С. Макаренко», Почесними грамотами Міністерства освіти і науки.

  Сьогодні – ДНЗ "Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського" - це заклад нового типу, який згідно з рішенням Державної акредитаційної  комісії атестований та проліцензований з 16 професій, 6 з яких – інтегровані. Ліцей має потужну матеріально-технічну базу, яка постійно оновлюється. Навчання здійснюється на рівні вимог Державних стандартів професійно-технічної освіти, освітньо-кваліфікаційних характеристик з  професій, згідно яких регламентуються необхідні знання та вміння учнів на відповідні робітничі розряди.