Четвер, 21.02.2019, 14:23
Ви увійшли як Гість | Група "Гости"
Гаряча лінія
Меню сайту
Друк сторінки

Новини

Головна » Статті » Наші НОВИНИ

Стратегії створення нового освітнього простору професійної освіти

   

9 липня 2018 року директор ліцею Спільна Н.П. виступила  на нараді в голови Полтавської обласної державної дміністрації з питання "Хід реалізації Регіонального плану розвитку професійно-технічної освіти Полтавської області на 2016-2018 роки та Стратегії створення нового освітнього простору професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області на 2017-2020 роки

    Ніла Петрівна прозвітувала про стратегію розвитку ДНЗ "Решетилівський професійний аграрний ліцей імені І.Г.Боровенського" в умовах модернізації системи професійної (професійно-технічної) освіти Полтавської області та створення нового освітнього простору області. Вона зазначила, що ліцей має високий рейтинг серед закладів професійної(професійно-технічної) освіти Полтавської області і України. Колектив навчального закладу працює творчо, злагоджено, результативно. У навчальному закладі проходять семінари, наради, колегії обласного та Всеукраїнського рівнів.

   Сьогодення спонукає змінювати підходи до управління закладом, орієнтуючись, передусім, на вимоги ринку праці. Тому тісною є співпраця з гілками Полтавської обласної ради, Полтавської ОДА, Решетилівської територіальної об’єднаної громади, роботодавцями відповідно до потреб ринку праці. Це дозволяє швидко реагувати на потреби сьогодення та готувати робітничі кадри для базових підприємств Полтавщини.

    З метою реалізації Регіонального плану розвитку ПТО Полтавської області на 2016-2018 роки навчальний заклад взяв участь у трьох обласних програмах. За програмою енергозбереження у ліцеї проведено реконструкцію котельні із заміною старих котлів на нові енергозберігаючі із заміною вікон і дверей будівлі котельні. Наступним етапом реалізації даної програми є заміна вікон у будівлі навчального корпусу. Для цього за власні кошти виготовлено проектно-кошторисну документацію, проведено експертну оцінку. Даний проект зареєстрований на платформі про участь у програмі «Державного фонду регіонального розвитку».

    У 2016 році розпочали співпрацю з Обласним фондом охорони навколишнього природнього середовища Полтавської області з метою реконструкції очисних споруд. У 2017 році робота за даною програмою завершена. Для цього за Програмою використано більше 350 тис. грн.

    Завдяки участі у «Програмі розвитку аграрного комплексу Полтавщини на період до 2020 року», у ліцеї в 2015 році висаджено 1 га яблунь, у жовтні 2016 року за цією ж Програмою закладено 2 га саду з ягідними культурами: малини та смородини. У листопаді 2017 року висаджено ще 1 га. саджанців малини.

   На всій площі облаштовано систему краплинного зрошення за рахунок спецкоштів, які частково компенсовані у розмірі 34 тис. 415 грн. через обласну Програму розвитку та підтримки аграрного комплексу Полтавщини за пріоритетними напрямками (2.3.2. Садівництво та ягідництво) на період до 2020 року, що фінансується з обласного бюджету. У 2018 році запланована та проводиться робота по підготовці компенсації решти коштів, витрачених на систему зрошення. Виконання умов по реалізації даної програми стало можливе завдяки тісній співпраці закладу із Департаментом аграрного комплексу Полтавської ОДА та Асоціацією розвитку інтенсивного садівництва Полтавщини. Участь у цій Програмі дала можливість у подальшому не лише отримати позабюджетні кошти, а й розширити перелік освітніх послуг шляхом відкриття нових професій, потрібних у нашому регіоні, таких, яких «Садовод» та «Плодоовочівник». У січні 2018 року успішно проведено ліцензування робітничих професій «Садовод», «Плодоовочівник». Закладений сад став основою для створення матеріально-технічної бази для відкриття нових професій, актуальних на сьогодні.

    Навчальний заклад тісно співпрацює з Полтавським обласним центром зайнятості та Решетилівською районною філією Полтавського обласного центру зайнятості. У ліцеї проводиться курсове навчання незайнятого населення з професії тракторист-машиніст категорії «А1» для Решетилівського, Глобинського, Машівського, Великобагачанського районних філій центрів зайнятості. Така співпраця є яскравим прикладом результативної діяльності нашого навчального закладу щодо підготовки робітничих кадрів у відповідності до сучасних потреб регіонального ринку праці.

    Важливою, також, подією у житті навчального закладу та й усіх мешканців Решетилівки є масштабна добудова спортивного залу. Цей комплекс був недобудованим об’єктом більше 20 років. Завдяки розумінню керівників області та депутатського корпусу, що розвиток спорту є надзвичайно важливим сьогодні для молоді, вдалося добудувати і оснастити потужний спортивний комплекс. Здача в експлуатацію якого відбулася 24 серпня 2017 року. Для цього виділено понад 10 млн. гривень з обласного бюджету. У серпні 2017 року розпочато будівництово спортивного майданчика із штучним покриттям, відкриття якого відбулося у грудні 2017 року. На базі даних спортивних споруд проводяться уроки фізичної культури, працюють спортивні секції та відбуваються змагання міського, районного, обласного та всеукраїнського рівнів.

У травні 2018 року розпочато капітальний ремонт учнівського гуртожитку №1 за кошти обласного бюджету, кошторисна вартість якого складає 24 млн. грн.

   Ніла Петрівна підкреслила, що на сьогодні, надзвичайно важливою та результативною є робота єдиної команди Міністерства освіти і науки України Полтавської обласної ради, Полтавської ОДА, Департаменту освіти і науки, роботодавців, громадськості та професійно-технічних навчальних закладів. Адже завдяки тісній співпраці ми зможемо забезпечити якісну підготовку кваліфікованих робітничих кадрів відповідно до потреб регіонального ринку праці.

 

Категорія: Наші НОВИНИ | Додав: rajarafalska5 (09.07.2018)
Переглядів: 104 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: